ناموجود
0 تومان
  • وضعیت انبار: ناموجود
  • مدل: Aomway tx1000-v4 32ch 5.8ghz
The Aomway 5.8GHz 1000mW TX1000 is the perfect option for those that are looking for a high power output transmitter with integral cooling fan, ideal for long range FPV work in one easy to use unit
The TX1000 video transmitter packs 1000mW of ultra clean 5.8GHz power in a conveniently sized and durable video/audio package! Adjustable frequency selection and a selectable 5 or 12 Volt camera power output makes this a must have for those looking for a robust transmitter with good performance
Features:
• Upgraded video circuit and sensitivity, with 1W telemetry
• Blue semi - transparent shell, more convenient for use
• 5.8GHz band FM audio/video transmit synchro
• Stereo, left/right audio channel independent transmission
Specs:
Range: approximately 30KM
Low consumption: 12V 700mA
Power: 1000mW/30dBm
Frequency: 32CH
Format: NTSC/PAL
Wide input voltage: DC7-26V
Output Voltage for CMOS camera operation: 5V or 12V -switch through jumper
Current: 12V 650mA
Antenna Connection: SMA
Size: 63x35x24mm
Weight: 42g with case
Package Includes:
One 1000mW Transmitter