سیم سیلیکون 12AWG اصلی نیم متری (25 سانت-25 سانت )

سیم سیلیکون 12AWG اصلی نیم متری (25 سانت-25 سانت )

26,000تومان
کد محصول: Silicon wire 12AWG
وضعیت انبار: در انبار

مشخصات کوتاه محصول

سیم سیلیکون 12AWG اصلی نیم متری (25 سانت-25 سانت ) توجه : این سیم در دو رنگ قرمز و مشکی به شما ارائه میشود و از آنجا که این سیم در اکثر مواقع فقط بر...

سیم سیلیکون 12AWG اصلی نیم متری (25 سانت-25 سانت )

توجه : این سیم در دو رنگ قرمز و مشکی به شما ارائه میشود و از آنجا که این سیم در اکثر مواقع فقط برای اتصال برق اصلی سیستم به کار میرود و خرید اندازه بزرگ آن بیش از نیاز اصلی موجب اتلاف پول بیهوده است به درخواست مشتریان هر پک شامل نیم متر که سیم مشکی 25 سانتی و سیم قرمز 25 سانتی میباشد به شما ارائه میگردد . در صورت خرید بیش از یک بسته سیمها به صورت پیوسته با متراژ بالاتر برای شما ارسال میگردد تا شما مطابق نیاز خود آنرا برش داده و استفاده نمایید.

سیمهای سیلیکون مخصوص مدارهای حساس الکترونیک و رباتیک میباشند که کمترین نویز و اتلاف انرژی را دارند و میتوانند بدون گرم شدن یا سوختن مقدار بسیار بالایی شدت جریان را از خود به راحتی عبور دهند . این سیمها به خاطر آلیاژ به کار رفته در آنها بسیار گرانقیمت به حساب می آیند و در مصرف آنها باید دقت کرد .

همیشه در ساخت مدارهای حساس الکترونیک یا ساخت رباتها یا ساخت مولتی روتورها فقط از این نوع سیمها استفاده میشود .

این سیمها با سیستم شماره گذاری AWG از هم متمایز میشوند و دقت کنید که هرچه این عدد کمتر باشد ، کلفتی سیم و شدت جریانی که میتواند تحمل نماید بالاتر است .

مثلا از سیمهای 22AWG و 20AWG که قطر کمی دارند برای اتصالات برق فرستنده های وات پایین یا برق فلایت کنترلها یا برق دوربینهای اسپرت و FPV استفاده میشود .

یا مثلا برای اتصالات برق اسپید کنترلها و موتورهای سایز مینی و یا برق گیمبالها از سیم 18AWG  و برای موتورها و اسپیدهای قویتر از سیمهای 16AWG و 14AWG که قطر متوسطی دارند استفاده میشود .

همچنین برای اتصالات برق اصلی مدار مثلا از باطری به PCB  یا برد توضیع برق از سیمهای کلفت تر مانند 10AWG و 12AWG استفاده میشود که توان عبور شدت جریان بسیار بالاتری را از خود دارند .

دقت کنید موقع لحیم کاری سیمها بر روی برد ، به هیچ وجه باطری لیتیوم پلیمر شما به مدار متصل نباشد . چون دستگاه های لحیم با برق شهری کار کرده که در صورت اتصال مستقیم یا غیرمستقیم به قطب های باطری باعث شک الکتریکی و صدمه دیدن شدید باطری شما خواهد شد . پس همیشه برای اتصال باطری به مدار ، یک سیم رابط جداگانه با کانکتور مخصوص (مدل کانکتور باطری) برای دستگاه خود تعبیه کنید و از لحیم کاری کانکتور باطری یا تعویض مدل کانکتور باطری نیز با دستگاه هویه برقی شدیدا اجتناب نمایید . اتصالات باطری همیشه با دستگاه های هویه گازی لحیم کاری میگردد .

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب